Projektantka Agaty Dudy o złośliwych komentarzach: Nie przywiązuję wagi do wypowiedzi stylistów paznokci

Projektantka Agaty Dudy o złośliwych komentarzach: Nie przywiązuję wagi do wypowiedzi stylistów paznokci

Biały Dom, 2019 rok. Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz prezydent Donald Trump z żoną Melanią Trump
Biały Dom, 2019 rok. Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz prezydent Donald Trump z żoną Melanią Trump Źródło:Jakub Szymczuk/KPRP
Trudno mi zaakceptować fakt, że jako Polacy jesteśmy tak spolaryzowani, siedząc przy jednym stole potrafimy sobie wbić w plecy nóż. Ciągle odczuwamy wrogość i niechęć do siebie, ciągle jesteśmy z czegoś niezadowoleni, ciągle coś krytykujemy. Jak strój jest jednolity – mówią, że jest nijaki, jak pojawiają się kwiaty – to zbyt pstrokaty. To tak, jakby „zupa zawsze była za słona” – mówi w rozmowie z „Wprost” Dorota Goldpoint projektantka współpracująca z Agatą Kornhaser-Dudą, prezeską Fundacji „Serce nie ma zmarszczek”, psychoterapeutka.

Agnieszka Niesłuchowska, „Wprost”: Od siedmiu lat projektuje pani dla Pierwszej Damy. Którą stylizację lubi pani najbardziej?

Dorota Goldpoint: Mam kilka ulubionych, jedną z bardzo ważnych dla mnie stylizacji była biało-czarna sukienka koktajlowa, którą Pierwsza Dama miała na sobie w 2019 roku, podczas spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem i jego żoną, Melanią Trump, w Białym Domu. W drugiej Pani Prezydentowa zaprezentowała się podczas corocznej Gali Korpusu Dyplomatycznego, który odbywa się w Pałacu Prezydenckim. Elementem szczególnym kreacji była złota strzała, która dodawała sukni monumentalności a jednocześnie akcentowała jej wyjątkowy charakter. Repliki obu sukni pojechały na pierwszą w historii dyplomacji – Diplomacy’s and Fashion Gala do stolicy USA i tam zostały wyróżnione, byłam jedną z 30 projektantów z całego świata, którzy ubierają koronowane głowy i prezydentowe.

Pałac Prezydencki, 2020 rok. Noworoczne spotkania z korpusem dyplomatycznym

Ocena zagranicznych ekspertów to jedno, a opinia prezydenta Andrzeja Dudy – drugie. Która suknia żony najbardziej go zachwyciła?

Zdarza się, że mam niezwykłą przyjemność otrzymywać podziękowania od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy za niektóre stylizacje przygotowywane dla małżonki. Ostatnio efekt WOW wywołała u Prezydenta czarna suknia z koronkowych cekinów zwieńczona czarnymi piórami z hiszpańskim dekoltem, odsłaniała nieznacznie ramiona. Cieszę się, że Agata Duda zdecydowała się na ten wybór.

Pałac Prezydencki. Noworoczne spotkanie z przedstawicielami służby dyplomatycznej

Lady, bo tak nazywamy żonę prezydenta wewnętrznie, jest otwarta na moje pomysły i zdarza się, że udaje się wypracować konsensus. Pierwsza Dama występuje w kreacjach, które są już nieco odważniejsze.

Podczas niedawnej wizyty Andrzeja Dudy z małżonką w USA, musiała się pani zmierzyć z krytyką. W internecie pojawiło się wiele memów i złośliwych komentarzy, że w biało-czarnej stylizacji Pierwsza Dama przypomina zebrę lub pingwina.

Podczas każdej wizyty w Stanach Zjednoczonych Lady wybiera klasyczne czarno-białe stylizacje. Tym razem zaproponowałam oryginalne połączenie. Nikt do tej pory nie stworzył takiego połączenia: Biały przód i czarny tył garnituru połączony czerwoną lamówką, a całość spinała ozdobna różą, która jest ostatnio bardzo modnym akcentem. Pomysł od razu się spodobał, i to się dla mnie liczy najbardziej. Szanuje opinie innych, natomiast nigdy opinia publiczna nie wpływa na moje samopoczucie ani nie determinuje moich wyborów. Kieruję się wiedzą, wyczuciem, głosem rozsądku i intuicją.

Nie przywiązuję dużej wagi do anonimowych wpisów na portalach czy wypowiedzi stylistów fryzur, stylistów paznokci. Mają prawo do własnego zdania, natomiast to, co myślą o mnie inni, nie definiuje mojej wartości ani nie pływa na moją pracę.
Pałac Królewski w Madrycie, 2022 rok. Prezydent Andrzej Duda z małżonką oraz Para Królewska Hiszpanii – Król Filip VI i Królowa Letycja
Artykuł został opublikowany w najnowszym wydaniu tygodnika Wprost.

Aktualne cyfrowe wydanie tygodnika dostępne jest w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App StoreGoogle Play.